ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Memoriál Štěpána Maruše

 
Informace k jednotlivým ročníkům
od roku 2015
       Přehled dosavadních
vítězů
       Fotogalerie       O Štěpánovi
 
Štěpán Maruš
(* 28.března 1961, † 24.října 1977)

Štěpán Maruš se narodil 28.března 1961 v Třebíči a tragicky zemřel při zastřešování třebíčského zimního stadionu. Tehdejší třebíčská komunistická garnitura povolila, na nezkolaudované a nezajištěné stavbě Průmyslových staveb Gottvaldov (nynější Zlín), hokejistům trénovat. 24.října roku 1977 se ve večerních hodinách při tréninku dorostu zřítila rozestavěná střešní konstrukce, která byla už téměř hotová nad celou ledovou plochou. Při neštěstí zahynuli dva lidé. Na ledě hráč dorostu a student gymnázia Štěpán Maruš, v ochozech stadiónu pak dlouholetý brusič bruslí, pan Miroslav Böhm.
Štěpán Maruš se od malička zajímal o sport a jelikož v té době vládla hokeji blízká jihlavská Dukla, nadchl se hokejem, který se mu stal osudným. Od žáků hrál aktivně i fotbal za místí TJ Sokol Okříšky. V době před smrtí již za dorostence, jako jeden z nejlepších hráčů. V té době studoval na Gymnáziu v Třebíči a jako aktivní sportovec měl radost ze života a byl oblíben v každém kolektivu. Jeho tragická smrt zasáhla nejen jeho rodinu, ale i všechny kolektivy, kde se pohyboval. Vedení tehdejšího fotbalového výboru TJ Sokol Okříšky se rozhodlo, k uctění jeho památky, uspořádat fotbalový turnaj pod názvem "Memoriál Štěpána Maruše", který se od roku 1979 hraje dodnes.

 

Putovní pohár

 

© Copyright 2003-2024 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)