ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Poděkování + informace z 8. ročníku Okříšského filmového léta

 

Okříšské filmové léto se vydařilo!

Letní promítání filmů v Okříškách má již svojí tradici a další ročník zkvalitnilo nové nafukovací plátno, technologie za 120 000,-Kč. Plátno bylo potřeba zvednout na pódium a flexibilně pomohl svojí technikou Městys Okříšky. Festival měl hned dva vrcholy a o třetí ho připravilo deštivé počasí. V neděli film Martina Horského Ženy v běhu shlédlo rekordních 452 diváků. Návštěva prověřila kapacitu sportovního areálu a nervy pořadatelů. Bohužel pro takové množství lidí se již ukázala jako nedostatečná zvuková technika, což je pro pořadatele výzva do dalších ročníků. Druhý vrchol přišel ve čtvrtek 1.8., kdy byl promítnut za účasti okříšského rodáka a autora hudby Jiřího Hájka český film Teroristka. Snímek Radka Bajgara (režisér Teorie tygra) v hlavní roli s Ivou Janžurovou, který ukončil 8. ročník, shlédlo 276 spokojených diváků (po představení se tleskalo). Vůbec nejnavštěvovanější film v ČR Bohemian Rhapsody, který byl promítán ve středu poznamenalo deštivé počasí a projevilo se to i na návštěvnosti (219 diváků).

Do přípravy a organizace 8. ročníku vložili své úsilí a srdce členové sportovního klubu a promítač Roman Fiala. Konání festivalu pak umožnili svými prostředky či mediální podporou partneři festivalu. Ve fotbalovém areálu jsme tak po sedm večerů připravili filmovým fandům hodnotný kulturní zážitek.

Festival byl zahájen v pátek 26.7.2019 promítáním animovaného amerického snímku Jak vycvičit draka 3 (156 diváků). V sobotu následoval snímek Dana Svátka Úsměvy smutných mužů, o životní etudě spisovatele Josefa Formánka (45 diváků). V pondělí to byla projekce pohádkového příběhu Čertí brko (146 diváků), v úterý následovala komedie Rudolfa Havlíka Po čem muži touží s Jiřím Langmajerem, Annou Polívkovou, Matějem Hádkem a Táňou Pauhofovou (150 diváků).

Na nedostatek diváků si festival stěžovat nemohl a 7 filmů shlédlo rekordních 1 444 diváků, čímž se stal nejúspěšnější v historii. Při festivalu nechyběl tradiční stánek s popcornem a občerstvení v prostorách hospody.

Bohužel jenom nadšení pořadatelů nestačí a poděkování patří partnerům festivalu Huhtamaki Česká republika, a.s., Fraenkische CZ, s.r.o., Městysi Okříšky, Zemědělskému družstvu Okříšky, Nadačnímu fondu Dany a Václava, Auto Lukas, s. r. o, AVApack, s.r.o., Hospodě na hřišti, Uhelným skladům Zima a mediálním partnerům Horáckým Novinám a Deníku Vysočina.

Náklady na zapůjčení technického zařízení a zejména nájemné promítaných filmů rok od roku neúměrně rostou a bez jejich pomoci by nebylo možné pokračovat v jedné tradiční okříšské záležitosti. Jenom pro zajímavost všichni velcí hráči (Bonton film, Falcon, Cinemart) si účtují 50% z tržby, zvlášť se pak platí hudba filmu, kdy práva vlastní OSA a samozřejmě poplatek Unii filmových distributorů.

Bohudík se lidé začali v dnešní uspěchané době, jednostranně zacílené na ekonomické zájmy a na prosazení se individualit, vracet ke skromnějším, ale neméně významným hodnotám. Poklidný romantický večer, společná radost, kolektivní dojetí či smích...

Na shledanou při devátém ročníku!
Zdroj: Sportovní klub
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1 Pelhřimov6
2 Polná4
3 Žirovnice4
4 Nová Ves4
5 V. Meziříčí B4
6 Chotěboř3
7 Ledeč n/S3
8 Speřice3
9 Přibyslav2
10 Bedřichov2
11 Náměšť n/O1
12 Šebkovice1
13 SK Huhtamaki Okříšky0
14 HFK Třebíč0
 
 
Kalendář akcí SK
31.8.2019 - Letní fest (Fotbalový areál)
3.11.2019 - Čas duchů aneb strašidelná párty (Kulturní dům)
 
 
 
 
   Anketa
Přijdu na letní kino?
ANO(183)
NE(226)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1154009
Dnes 42

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 

© Copyright 2003-2019 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)