Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

FK Pelhřimov - SK Huhtamaki Okříšky
2:0 (1:0)

27.9.2020, 15:30

žluté karty: Binka Tomáš, Mašek Martin

rozhodčí: HANZL Daniel - NIEDERLE Zdeněk, ŠÍMA Nikolas
delegát: VANĚK Luboš

Utkání se hrálo na umělé trávě a domácí v něm ukázali, proč jsou na prvním místě tabulky. V první půlhodině jim hosté, ale byli vyrovnaným soupeřem. Branku ohrozili hlavičkou Maška, kterou však Holický chytil. Ve dvou samostatných únicích se ocitl domácí Benda, jednou mířil do tyče a podruhé s pomocí týče vykopával z brankové čáry Rampír. Pelhřimov se prosazoval zejména ze standartních situací, které výborně zahrával. Po jedné z nich se v 37. minutě prosadil Mazač, kterému rohový kop vrátil před branku Poul.
V 48. minutě Točik krásnou střelou přeloboval Fialu a zvýšil na 2:0. Hosté se před branku soupeře dostávali sporadicky. Z trestného kopu mířil nad okříšský Benda a střelu Trnky vyrazil domácí gólman. Domácí měli hru pod kontrolou a mohli zvýšit svůj náskok, ale jejich šance pochytal Fiala. Hosté předvedli vcelku sympatický výkon, ale na kvalitní hru domácích to nestačilo.