Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

SK Huhtamaki Okříšky - 1.FC Jemnicko B
5:3 (2:2)

18.9.2021, 15:30

branky: Bastl Vít 3x, Vostal Karel 2x

rozhodčí: ČEJKA Jaromír

Hosty z Jemnice uvítal hned ve 2. minutě Bastl, který proměnil samostatný nájezd po krásném pasu Koreše. V úvodním tlaku jsme pokračovali i nadále, ale Jůzovu střelu vytáhl Tesař a hostující gólman měl štěstí i o chvíli později, kdy Dočkalova technická střela rozezvučela tyč a Korešův roh břevno. Mezi 24. a 30. minutou se s brankami roztrhl pytel. Nejprve se po chybě dostal za obranu nestárnoucí Anděl a s přehledem vyrovnal - 1:1. Vedení na domácí stranu vrátil Bastl, který vystihl nepřesnou rozehrávku Komendy, obešel gólmana a pohodlně uklidil do prázdné branky - 2:1. Vyrovnal Svoboda po kombinaci s nejlepším hráčem hostí Andělem - 2:2. Domácí se tlačili do útoku i nadále, ale Jůzův oblouček skončil opět na břevně.
Druhý poločas začal jak první. Hned ve 47. minutě Bastl vletěl do vápna a bodlem pod padajícím Tesařem poslal domácí Benfiku do vedení - 3:2. V 57. minutě domácí Bastl opět vystihl špatnou rozehrávku na gólmana a vyzval ke skórování Vostala, který nezaváhal - 4:2. V 62. minutě vytáhl důležitý zákrok Trnka, když vyrazil na roh trestný kop Anděla. Branku Vostala na 5:2 jsem neviděl (autor M. Ferdan :)), protože jsem byl pod mezí pro balón. V 82. minutě snížil Anděl, jehož trestný kop skončil za zády Trnky - 5:3. V závěru mohl ještě 2x zvýšit vedení Bastl, ale ani jeden nájezd se neujal.