McDonald´s Cup 2017

V krajském finále jsme skončili v kategorii "A" druzí.

Naši nejmladší fotbalistky a fotbalisté se zapojili do 20. ročníku McDonald´s Cupu, který je určen pro kategorie "A" (1. - 3. třída) a pro kategorii "B" (4. a 5. třída). Úvodní, okrskové kolo pořádala ZŠ Okříšky 3.5.2017 a v obou kategoriích jsme postoupili do okresního finále, které se uskutečnilo 10. května na ZŠ Bartuškova v Třebíči-Borovině. V nejmladší kategorii jsme neokusili hořkost porážky a postoupili do krajského finále. Ve starší kategorii "B" jsme obsadili konečné šesté místo.

Krajské finále se konalo v pondělí 22. května v Jihlavě na stadionu Na Stoupách. Na hřišti s umělou trávou se představili vítězové okresních kol, které doplnil výběr pořadatelů.
Družstva byla nalosována do dvou tříčlenných skupin, ze kterých první dva týmy postoupily do semifinále. Ze skupiny se nám podařilo postoupit z prvního místa po dvou vítězstvích 7:1 (ZŠ O. Březiny Jihlava) a 3:2 (ZŠ Rosického Jihlava). Ve vyrovnaném semifinále jsme porazili ZŠ Havlíčkův Brod 2:1 a ve finále nás čekala ZŠ Sadová Velká Bíteš. Ve finále se už na naších hráčích projevila velká únava a po vcelku vyrovnaném prvním poločasu, jsme nakonec vysoko prohráli 1:7. Získali jsme tak ocenění pro druhý nejlepší tým v kraji. Při vyhlašování individuálních ocení získal Matěj Kotrba cenu za nejrychlejší gól v krajském finále, v soutěži nejlepších střelců skončil s 8 brankami na druhém místě.

Za celou účast v letošním ročníku McDonald´s Cupu, jsme devětkrát vyhráli a prohráli pouze jednou a to právě v krajském finále.

Na turnaji nás reprezentovali: Michal Krčál, Dominik Votka, Rosťa Blažek, Jakub Dubský, Štěpán Dosedla, David Nestr, Patrik Dračka, Franta Brabec, Anička Kučeríková, Amálka Brabcová, Matěj Kotrba a Marek Pařízek, kterým děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Většina fotbalistů je i hráči našeho klubu a proto i my děkujeme za reprezentaci SK Huhtamaki Okříšky.

Fotogalerie z turnaje (ve fotogalerii SK Huhtamaki Okříšky na portálu zonerama.com)