ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Otec a syn Fialovi se proti sobě postavili ve fotbalovém zápase

 

Generační a současně rodinný souboj se odehrál na fotbalovém hřišti v Okříškách. Tam se totiž po 263 dnech od posledního zápasu domácího klubu, uskutečnil přátelský duel domácího prvního týmu s Fotbalovou školou Třebíč. V její brance nastoupil v závěrečné půlhodině teprve šestnáctiletý Ondřej Fiala. Vůbec poprvé se tak postavil proti svému otci Liboru Fialovi, který je neodmyslitelnou brankářskou ikonou okříšského klubu.

Zápas, který se odehrál v přátelské atmosféře, nakonec skončil smírně 1:1, pro Libora Fialu ale nebyl výsledek až tak důležitý. Spíš si musel zvykat na pocit, že nastoupil proti svému synovi. "Pocity to byly zvláštní, přiznám se, že jsem tak nějak nevěděl komu fandit," usmívá se za týden třiačtyřicetiletý gólman, který do Okříšek přišel před devatenácti lety z již neexistujícího TJ BOPO Třebíč. "Umocněné to bylo ještě tím, že syn chytal u naší tribuny Sever, kde sídlí naše náročné ultras. Ale myslím, že ho podrželi a zvládl to se ctí," doplnil Libor Fiala.
Za jasný signál k tomu, že by měl pověsit kopačky na hřebík, ale generační souboj se synem nepovažuje. "Já žiju ze dne na den jak ve fotbalovém, tak i v osobním životě, a vždyť je mi teprve 42... Ale ano, cítím, že čas aktivního účinkování na zelených plochách se mi krátí, ale to všem," neztrácí humor.
Před plánovaným zahájením jubilejní dvacáté sezóny v dresu okříšského SK se Libor Fiala ohlíží za pestrou mísí. "Je to pořádný kus života a jsem za to rád! Dvakrát jsme postoupili, to se někomu nepovede za celou kariéru. Měl jsem štěstí na fajn kluky kolem sebe, kteří měli fotbal v žebříčku hodně vysoko, ne-li úplně na prvním místě! Hlavně zážitky a vzpomínky, to nikdy nezmizí." Klub z Okříšek považuje za zdravý klub, spoléhající na vlastní odchovance. "Okříšky jsou zdravý klub, postavený na odchovancích. Věřím, že to tak bude i v budoucnu, jiná cesta totiž není, jen poctivá práce s mládeží. A pak už jen věřit, že to někoho bude bavit a dojde až do chlapského fotbalu. Bude to ale čím dál složitější. Doba, kdy deset z patnácti studentů jde studovat vysoké školy, nenahrává moc výkonnostnímu fotbalu a zbytek jde většinou pracovat do měst. V mateřském klubu zůstávají jen ti skalní," ví zkušený brankář.
Zda je syn Ondřej v Okříškách jeho nástupcem, ale Libor Fiala netuší. Rád by byl za to, kdyby u fotbalu zůstal. "Syn je momentálně v týmu Fotbalové školy Třebíč U17, fotbal ho baví a myslím, že je zodpovědný jak vůči kolektivu, tak i sobě. Když bude sportovat na jakékoliv úrovni, budu rád!"(Horácké noviny, 30.7.2020)
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1 Pelhřimov27
2 Nová Ves22
3 Speřice19
4 Velké Meziříčí B17
5 Chotěboř17
6 Sapeli Polná14
7 Náměšť n.O.-Vícenice12
8 Žirovnice12
9 HFK Třebíč12
10 SK Huhtamaki Okříšky10
11 Přibyslav10
12 Ledeč n. Sáz.7
13 Šebkovice6
14 Bedřichov6
 
 
 
 
   Anketa
Myslíte si, že se dohraje kompletní sezóna 2020/2021?
ANO(143)
NE(162)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1202671
Dnes 21

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 

© Copyright 2003-2021 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)