ÚVOD - AKTUALITY

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.
 

Zacelí ztráty? V kádru fotbalistů Okříšek skončili hned tři zkušení hráči

 

Vrcholem červnového přípravného období bylo pro dlouholetého stabilního účastníka krajského přeboru Vysočiny měření sil s divizním Slavojem Polná.

To, s čím kouč fotbalistů Okříšek tak trochu počítal, se stalo realitou. Pro další soutěžní ročník nemůže počítat s trojlístkem zkušených hráčů, kteří se po dlouhé covidové přestávce rozhodli v další sportovní kariéře nepokračovat. "Bohužel je covid přesvědčil o tom, že už pro ně fotbal na této úrovni nebude tím pravým," postýskl si Vladimír Hekerle.

Jde o Bastla (35 let), Dočkala (36) a Širokého (38). "Tomáš Dočkal to oznamoval už dopředu s tím, že když bude mít chuť a čas, půjde si zahrát za béčko. Ondra Široký si bral čas na rozmyšlenou, ale také u něj jsem spíše počítal s tím, že už nebude chtít dál hrát," popisoval. Konec tří opor ovšem nechtěl kormidelník Okříšek přehánět. "Každopádně je to škoda. Na druhou stranu jde o starší hráče, kteří mají své rodiny. Dá se proto říci, že za nějakou dobu by to stejně muselo přijít, dalo se s tím počítat."

Těšit však Hekerleho může, že opora klubu z Třebíčska posledních dvou dekád mezi třemi tyčemi v týmu zůstává. Zanedlouho už čtyřiačtyřicetiletý Libor Fiala by měl chytat i v další sezoně. "Nemám žádné signály o tom, že by chtěl skončit," prozradil.

Jako první náhrada za tři odchody se logicky nabízí sáhnout do vlastních řad. "Zkoušíme některé kluky z dorostu, ale ročník 2002 tu není zrovna příliš silný," přemítal Hekerle. Druhou variantou je dotáhnout hráče odjinud. "Trénují s námi Částka s Michálkem, což jsou mladí a šikovní kluci, kteří dosud působili v nižších soutěžích. Doufám, že se s jejich kluby domluvíme," vyslovil své přání. V tom případě by se kádr Okříšek výrazně omladil. "Je to tak. Pokud by se nám přestupy povedlo dotáhnout, měli bychom k dispozici hodně mladý mančaft," potvrdil.

Také oba červnové přípravné duely vlily kouči SK Huhtamaki pozitivní krev do žil. Po tenisovém kanáru 6:0, kterým jeho svěřenci počastovali jihočeský Buk, následovala cenná bezbranková remíza s divizním Slavojem Polná. Ta přišla po hodně kvalitním výkonu. "První poločas byl herně dobrý, v něm jsem byl velice spokojený. Škoda jen, že jsme naše vyložené příležitosti neproměnili," lehce si postýskl.

Po změně stran už to bylo o něco horší. "Polná nás přehrávala, především fyzicky. V některých fázích jsme je doslova honili, ale těší mě, že náš mladý tým dokázal udržet čisté konto. Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát vyrovnanou partii i proti diviznímu mančaftu," lebedil si Hekerle.

V červencové klasické letní přípravě sehrají fotbalisté Okříšek čtyři přípravná utkání, všechna před vlastními fanoušky. To úvodní druhou červencovou neděli proti divizní Staré Říši.

(Třebíčský deník 21.6.2021)
 
 
 
 
 
 
 
Tabulka KP
1 Pelhřimov27
2 Nová Ves22
3 Speřice19
4 Velké Meziříčí B17
5 Chotěboř17
6 Sapeli Polná14
7 Náměšť n.O.-Vícenice12
8 Žirovnice12
9 HFK Třebíč12
10 SK Huhtamaki Okříšky10
11 Přibyslav10
12 Ledeč n. Sáz.7
13 Šebkovice6
14 Bedřichov6
 
 
 
 
   Anketa
Přijdu na letní kino?
ANO(41)
NE(33)
 
 
   Přístupy
Počet přístupů od 4.4.2003
1209613
Dnes 13

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ
 
 

© Copyright 2003-2021 SK Okříšky  •  All Rights Reserved.                 Administrace (autentizováno)