Pane Bože, dej mi sílu, ať zdolám soupeře a ať ho zdolám fair play. Bude to těžké, ale spoléhám na tebe. A Pane Bože, jestli se mi to nepodaří, dej mi ještě větší sílu, ať mohu pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Derby Třebíčska bavilo. Fotbalisté Okříšek udolali Náměšť především nasazením

Premiérového vítězství v tomto ročníku krajského přeboru Vysočiny se v sobotním utkání čtvrtého kola dočkali fotbalisté Okříšek. Náměšť nad Oslavou doma po kvalitním výkonu zdolali výsledkem 3:1.

Domácímu celku vyšel výborně nástup do utkání. Už ve druhé minutě hry se po rohovém kopu prosadil Benda a poslal Okříšky do vedení. To na první výhru čekající celek notně uklidnilo a především v osobních soubojích měli jeho hráči navrch.

Naopak hráči Náměšti vůbec nepřipomínali mančaft, který před dvěma týdny deklasoval Žirovnici a naposledy dokázal remizovat s favorizovaným Pelhřimovem.

Šest minut před půlí bylo s hostujícím souborem ještě hůř. Po rychlém brejku byl na konci celé akce Vojtěch Bence a Okříšky vedly již o dvě branky – 2:0.

Rovněž vstup do druhého dějství se domácím vydařil. Další rychlý protiútok zužitkoval Bulant a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Přesto se za necelých deset minut ještě dokázali vrátit do hry.

Rohový kop propadl domácí obraně ke kopačkám Tumurbaatara a stoper Náměšti s mongolskými kořeny snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Více už toho ale hosté nestihli, tři body zůstaly po zásluze doma.

První výhra v sezoně přinesla hráčům Okříšek velkou úlevu. "Klukům bych chtěl za jejich výkon a přístup k zápasu moc poděkovat. Oproti minulému týdnu v Bedřichově to byl obrovský rozdíl. Byli jsme patřičně důrazní a aktivní, to rozhodlo," pochvaloval si trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

S těmito slovy víceméně souhlasil jeho protějšek. "Okříšky vyhrály naprosto zaslouženě, mohu jim k zisku tří bodů pouze pogratulovat. V průběhu zápasu bylo až příliš vidět, že domácí chtěli mnohem více než my a také si za vítězstvím šli," postýskl si kouč Náměšti Petr Kylíšek mladší.